Counselors and Coaches

Tomas Alvarado – Equestrian

Quiana Anders – Gymnastics

Esteban “Steve” Arizti – Waterski

Victor Barbosa – Equestrian

Halee Bescript – Landsports

Tiara “T” Blackshire – Landsports

Morgan Bolen – Landsports

Anna Bremser – Waterski

Ryan Brookings – Waterski

Chloe Brown – General Counselor

Abby Buakata – General Counselor

Scott Burgess – Waterski

Claire Callahan – General Counselor

Maria Callejas – Swim

Mireya Camacho – Fine Arts

Estelle Clegg – General Counselor

Laura Colburn – Equestrian

Freya Crosby – Music

Karia Paola Cuellar Rodriguez – Waterski

Leigh “Leigh Ann” Curry – Swim

Paige Davis – Equestrian

Sofia deStefano – Culinary Arts

Callum Fearnley – Waterski

Ana Maria Forero – Fine Arts

Tiago Galoppo – Tennis

Mellana “Mel” Garcia – Ropes

Delaine Gneco – Media

Adam Golding – Landsports

Elizabeth “Ellie” Gordy – Ropes

Shreya Guilia – Tennis

Alexia Herron – Equestrian

Namie Isago – Tennis

Tycho Janssen – Tennis

Maria Jardim – Swim

Ronnay “Nayla” Jones – Theater

Poppy Kellock – General Counselor

Sophia “Sophie” Keown – Music

Kellie Knotts – Swim

Otis Lee – Media

Lina Lemhazzem – Swim

Madison Lena – Equestrian

Joanna Linares – Landsports

Caroline Lucas – Swim

Jenna Martin – General Counselor

Kaitlyn Martin – Equestrian

Amelia Mccleave – Small Crafts

Travis “Silver” McCrory – Theater

Grace Melvin – Fine Arts

Sara Menendez – Small Crafts

Bruna Messana – Small Crafts

Madison Miller – Ropes

Paola Mora Medina – Dance

Abigail “Abby” Moreno – General Counselor

Imogen Murphy – Landsports

Paula Nava – General Counselor

Krystal Olson – Fine Arts

Maria Ordaz – Equestrian

Maria del Ortigoza Flores – Equestrian

Germany Pachon – Ropes

Karla Paez – Media

Allison Pallotta – Landsports

Dulce Maria Palma – Fine Arts

Sonia Itzel Papaqui Bello – Equestrian

Jazmin “Jazz” Perez – Swim

Willow Peters – Equestrian

Leandro Camilo Penaranda Garzon – Waterski

Kate Phillips – Waterski

Daniela Prieto – Fine Arts

Scarlet Paramo – Dance

Kara Ragan – Equestrian

Luis Ramirez – Waterski

Paola Ramirez – Outdoor Adventure

Autumn Reynolds – Swim

Ximena Rivera – Landsports

Ana Maria Roman – Theater

Alma Rondon – Gymnastics

Azaria Ruiz – Ropes

Rodrigo “Roy” Ruiz – Waterski

Ruben Ruiz – Waterski

Mayu Sakai – Gymnastics

Michelle Sanchez Carrijo – Landsports

Aspen Schaab – Outdoor Adventure

Ana Segura – Ropes

Santino Serra – Tennis

Maya Sigmon – Ropes

Luca Struffi – Tennis

Sophie Sudholz – Outdoor Adventure

Claudia Daniela Sanchez – Media

Jackie Taylor – Swim

Nalanda Teixeira – Tennis

Paulina Tena – Landsports

Maria Thielmann – Ropes

Silvana Torres Macias – Music

Ivanna “Ivy” Vanderhider – Landsports

Alien Vandermeeren – Waterski

Simonet “Simo” Villarroel – Ropes

Lindsey Wallcki – Swim

Elle Weingarten – Small Crafts

Samantha Wells – Waterski

Kaylee Winn – Fine Arts

Cosima Worth – Outdoor Adventure

Jaclyn Youngentob – Waterski

 

Check back soon for more 2022 staff!

Back to Meet The Staff